• Mc' Donald's Cup - futbal

• Ďakujem všetkým futbalistom a futbalistkám za perfektnú reprezentáciu našej školy. Hráči( Márius Bigdelizaree,Michael Fellegi,Kornélia Jedináková,Karina Jurčišinová- Kovaliková,Oliver Kukľa,Adam Kukulský, Tobias Daniel James Moore,Simeon Surgent,Marek Šimco,Jakub Veselovský)

Mgr. Rastislav ZÁMBORSKÝ

• Opäť v knižnici....

• 2. a 4. ročník - Podujatie v spolupráci s Ligou za duševné zdravie, kde sme si pripomenuli 80 výročie francúzskeho vydania MALÉHO PRINCA a zároveň sme si maľovali na jeho motívy s Irynou Kovalenko.

Mgr. Silvia DEMSKÁ, Mgr. Ivana VAGASKÁ

• 3. miesto vo vybíjanej

• 20.4.2023 sme navštívili 7. základnú školu na Vinbargu. Dôvodom bol dievčenský turnaj vo vybíjanej. Našu školu reprezentovali žiačky z 5. a 6. ročníka. Dievčatá sa prebojovali k zápasu o 3. miesto, kde si zmerali sily s domácou základnou školou. Po napínavom zápase sme porazili domácu 7. základnú školu a obsadili bronzové 3. miesto.

Za reprezentáciu dievčatám ďakujeme.

Mgr. Tobiáš PROKOP

• 2. miesto na Biblickej olympiáde

• Dňa 28.3.2023 sa v Bardejove uskutočnilo okresné kolo Biblickej olympiády. Naše družstvo dievčat v zložení Lujza Jurčišinová-Kukľová, Margaréta Lenková a Lívia Jurčišinová-Kukľová obsadilo pekné druhé miesto. Dievčatám srdečne gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej Cirkevnej školy."

• Vesmír očami detí

• V mesiaci marec v galérii Hornošarišského osvetového strediska v Bardejove hodnotila odborná porota práce zo súťaže Vesmír očami detí.“ Mnohí žiaci usilovne pracovali a vytvorili naozaj jedinečné výtvarné diela, ktoré potrápili aj pri hodnotení odbornú porotu. Hodnotila sa: kreativita, fantázia, nápaditosť, vyjadrenie pocitu, farebnosť a kresba. Žiačka 7.ročníka Martina Čičlová si svojou prácou vybojovala cenu poroty, za ktorú jej srdečne blahoželáme.

• Najlepší z matematiky v okrese

• Naši žiaci: Marius Bigdelizaree zo 4. ročníka a Lukáš Chobor zo 6. ročníka dosiahli veľký úspech, keď sa na okresnom kole matematickej súťaže Pytagoriáda umiestnili na 1. mieste v kategórii svojho ročníka. Nezahanbili nás ani zvyšní žiaci, z ktorých Patrícia Kotuľaková (6. ročník) dosiahla krásne 4. miesto a Peter Čičla (3. ročník) skončil ako úspešný riešiteľ.Žiakom blahoželáme a Lukášovi prajeme veľa šťastia na celoštátnom kole.

Mgr. Silvia Demská, Mgr. Michal Gura

• Odznak všestranosti

• Dňa 29. marca sme sa zúčastnili na krajskom kole OLOV v Prešove. Našu školu reprezentovali dvaja zástupcovia z každej triedy od 6. do 9. ročníka. Z tried bol vybratý jeden chlapec a jedno dievča. Sily si zmerali s ďalšími 26 základnými školami z prešovského kraja v rôznych atletických disciplínach. Prekážková dráha bola rozdelená do dvoch kategórií. Mladšiu tvorili žiaci šiesteho a siedmeho ročníka a staršiu naopak ôsmaci a deviataci. Táto súťaž predstavovala čas, v ktorom si žiaci zašportovali a zároveň mali možnosť spoznať sa s novými ľuďmi.

Mgr. Tobiáš Prokop

• Plavecký výcvik piatakov

• V dňoch 27.3.2023 - 31.3.2023 sa uskutočnil plavecký výcvik. Zúčastnili sa ho žiaci 5. ročníka našej školy na plavárni v Bardejove pod dohľadom učiteľa telesnej a športovej výchovy Mgr. Tobiáša Prokopa a vybraných pedagogických zamestnancov. Žiaci sa naučili základné plavecké techniky a zlepšili sa v plávaní. Ďakujeme za túto výbornú príležitosť, skúsenosť a zážitky pre našich žiakov a tešíme sa na ďalšie športové aktivity."

Mgr. Marán Jurčišin - Kukľa, Mgr. Tobiáš Prokop