• Rozlúčka predškolákov

• Čas neúprosne letí vpred a nastal opäť koniec školského roka a čas rozlúčky s predškolákmi, ktorí opustia MŠ. Naši predškoláci sa rozlúčili so svojimi kamarátmi pekným programom a vyjadrili poďakovanie pani učiteľkám, ktoré im popriali šťastné ukončenie školského roka a príjemné prežitie letných prázdnin.

Magdaléna Šoltisová, Hedviga Mihňáková

• Školský aquathlon Bardejov 2023

• Dňa 27. 6. 2023 sa na Krytej plavárni v Bardejove konal 1. ročník Aquathlonu. Súťažilo sa v 4 kategóriách. Našu školu reprezentovali: Karin Jenčíková, Adam Kukulský, Peter Čičla, Márius Bigdelizaree, Tomáš Jurčišin. V kategórii A chlapci (25m plávanie a 150m beh) sa Peter Čičla umiestnil na peknom 2.mieste.

Všetkým zúčastneným blahoželáme.

Mgr. Beáta Balaščáková, Mgr. Valeria Kobulnická

• Žiaci v roli učiteľa

• ​​​​​​Žiaci 4. ročníka si mali možnosť tento týždeň vyskúšať rolu učiteľa a odučiť predmet, ktorý im je blízky. Vyučovanie bolo pestré, nechýbala prezentácia, pracovné listy, hry no ani previerka. Na záver si spomedzi seba vybrali dvoch najlepších.

Mgr. Silvia DEMSKÁ

• Zber papiera 2023

• Už tradične sme sa tento rok znovu zapojili do zberu papiera. Vďaka všetkým žiakom, rodičom sme spoločne vyzbierali 4 187 kg papiera a kartónu. Spoločne sa tak učíme recyklovať a pomáhať tak chrániť stromy.Absolútny víťaz : 5. ročník vyzbieral 1280 kg. Na prvom stupni nazbieral najviac 3. ročník 681 kg.

Ďakujeme všetkým žiakom, rodičom, pedagógom, priateľom školy a všetkým, ktorí sa do zberu zapojili.​​​​​​

Mgr. Michal GURA

• MAKSÍK

• V tomto školskom roku reprezentovali našu školu v celoslovenskej matematickej súťaži Maksík títo žiaci :

2.ročník - Marek Šimco, Marína Hudáková, Jakub Gura

3.ročník - Lucas Lukáč, Simeon Surgent, Adam Kukulský

4.ročník - Michaela Geciová

Titul ,,Maxifrajerka” získala žiačka 6.ročníka Patrícia Kotuľaková.

Prajeme veľa úspechov a rodičom ďakujeme za podporu.

• Šiestaci a siedmaci na výlete

• 19. jún bol pre nás iný ako ostatné dni. So svojimi pani učiteľkami sme sa vybrali na školský výlet do Starej Ľubovne. Prvú zastávku sme mali v obchodnom centre, kde sme mali prestávku na občerstvenie. Potom nasledovala prehliadka Stredovekého vojenského tábora s programom, do ktorého zapojili aj nás žiakov. Zaujímavý bol aj výklad v Dome ľubovnianskeho mešťana, kde sme si mohli vyraziť mincu. Poslednou zastávkou bol Nestville, prehliadka čokoládovne. Vypočuli sme si prednášku o dejinách čokolády, ochutnali a aj sme si vyrobili čokoládové lízanky.

Ďakujeme za pekný výlet.Patrícia Kotuľáková, Tomáš Jurčišin

PaedDr. Juliána DELEJOVÁ, Mgr. Andrea TARNOVSKÁ

• Piataci v Slovenskom raji

• V dňoch 9.6 - 10.6.2023 sa uskutočnil školský výlet triedy 5.A. Piataci so svojim triednym učiteľom Mariánom Jurčišinom - Kukľom putovali a objavovali krásy Národného parku Slovenský raj.

Sme vďační za krásne prežité dni a množstvo nových zážitkov.

Mgr. Marián JURČIŠIN - KUKĽA

• Výtvarná súťaž „Čarovné jablko“

• V okresnej výtvarnej súťaži Čarovné jablko - Fantastické dobrodružstvá, ktorú organizovala SZUŠ Pod Vinbargom v Bardejove uspela naša žiačka 5. ročníka Nela Somičová. Svojou prácou získala v 4. kategórii- 5.9. ročník ZŠ 3. miesto. Srdečne blahoželáme.

• Škola v prírode 2023

• Päť dní slnka, spoločných hier, zábavy aj oddychu, poznávania a nezabudnuteľných zážitkov. Takáto bola škola v prírode v Žiarskej doline, ktorú si naši štvrtáci naplno užili.

Mgr. Silvia Demská

• Okresná výtvarná súťaž „Pošli ďalej“

• Dňa 29.05.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili okresnej výtvarnej súťaže, ktorú organizovala Súkromná základná umelecká škola Dlhý rad 30 Bardejov- Modrá ZUŠ. Tohtoročná téma sa niesla v znamení vzájomnej pomoci, lásky a pochopenia- „Dobro v nás“. V kategórii žiakov 1.stupňa získal žiak Jakub Gura z 2.ročníka 2. miesto a v kategórii žiakov 2.stupňa sa tiež na 2.mieste umiestnila žiačka Lívia Jurčišinová- Kukľová z 5.ročníka. Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov aj v budúcnosti.

• ŠKOLSKÝ VÝLET NA DETSKEJ ŽELEZNICI V KOŠICIACH - 1. 2. 3. ročník

• ČERMEĽ - ALPÍNKA . Žiaci si tam vyskúšali prácu záchranárov a naučili sa reagovať správne v náročných situáciách / ukážky záchranárov, policajtov, požiarnikov a civilnej ochrany /. Vozenie na maxi drezine, ktorá bola na vlastný pohon.

Mgr. Valeria Kobulnická, Mgr. Ivana Vagaská, Mgr. Rastislav Zámborský

• Tretiaci ešte pred letnými prázdninami v knižnici

• Okresná knižnica Dávida Gutgesela v spolupráci s organizáciu ,, Liga za duševné zdravie” si pripravili pre žiakov relaxačno - oddychové popoludnie, v rámci ktorého si deti vytvorili obrázky a pozreli si výstavu Daniela Heviera.Aj ked sa blížia prázdniny, deti si vypožičali knižky, ktoré im spríjemnia voľné letné chvíle .

Mgr. Valeria Kobulnická

• MATEMATICKÝ KLOKAN

• Aj v tomto šk. roku sa žiaci 1.stupňa zapojili do medzinárodnej matematickej súťaže,, Matematický klokan”. Už najmladší prváci dosiahli výborné výsledky a darilo sa aj starším spolužiakom. Ich snaha, húževnatosť , usilovnosť bola odmenená diplomami a malým darčekom.

Ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov

• Výlet do Pienin

• V dňoch 26.-27.mája 2023 sa v rámci Turistického krúžku uskutočnil výlet do Pienin. Zúčastnili sa ho štyria chlapci s učiteľom Mariánom Jurčišinom-Kukľom. Počas výletu sme preskúmali oblasť Haligovských skál a následne sme sa po hrebeni presunuli do Červeného Kláštora k rieke Dunajec. Prežili sme spolu pekné dva dni v nádhernej prírode Pieninského národného parku.

Mgr. Marián JURČIŠIN-KUKĽA

• MDD I.stupeň

• MDD - 2.ročník , 3. ročník a 4. ročník oslávili svoj deň v Bardejove v HOS s programom:

• premietanie rozprávok
              • divadielko