• Školská včelnica

• Včielky v škole

• 02.11.2021 18:38
          • Vďaka Komunitnej nadácii Bardejov, sme z grantového programu KLUB DARCOV získali financie na zakúpenie včelárskych ochranných pomôcok a náradia. Tie pomôžu začínajúcim včelárom v ich začiatkoch. Môžu si ich požičať domov, alebo ich využiť v komunitno-pastoračnom centre. Znížia si tak počiatočné náklady na včelárenie.

• Včelársky krúžok

• 17.10.2019 19:50

• Včelársky krúžok

Vďaka Komunitnej nadácii Bardejov sme z grantového programu KRAJŠIE ŠKOLY získali financie na vytvorenie školskej včelnice. Zakúpili sme novú úle, ochranné pomôcky a potrebné náradie. Od miestneho včelára Tomáša Kravca sme získali darom tri včelie rodiny o ktoré sa budeme starať spoločne so žiakmi na včelárskom krúžku. Žiaci sa priamo podieľajú na prácach spojených so včelami. Síce momentálne včely už zimujú ale včelári majú stále veľa práce so štúdiom a prípravou materiálov na blížiacu sa sezónu. Ak Vás zaujíma život včiel, môžete sa  k ním na jar pridať a navštíviť školské včely.