• Školský poriadok a smernice

• Príloha č.6 / Prevádzkový poriadok detského ihriska

• PREVÁDZKOVÝ PORIADOK

DETSKÉHO IHRISKA

1.      Prevádzkovateľom ihriska je Cirkevná základná škola s materskou školou sv. Faustíny

2.      Prevádzkové hodiny detského ihriska:

-         Pre potreby materskej školy: počas pracovných dní školského roka v čase od 8:00 do 11:30 a od 13:30 do 16:00.

-         Pre verejnosť: počas pracovných dní školského roka od 11:30 do 13:30 a od 16:00 do 20:00, počas prázdnin, sviatkov a dní pracovného pokoja v čase od 10:00 do 20:00.

3.      O čistotu a údržbu priestorov a zariadení detského ihriska sa stará prevádzkovateľ.

4.      Zariadenia detského ihriska môžu používať deti vo veku od 3 do 10 rokov.

5.      V čase vyhradenom pre materskú školu zabezpečujú dozor na detskom ihrisku učiteľky materskej školy. V čase vyhradenom pre verejnosť zabezpečí dozor nad dieťaťom jeho zákonný zástupca, alebo ním poverená dospelá osoba.

6.      Na detskom ihrisku je dovolené vykonávať výlučne tie aktivity, na ktoré sú jeho zariadenia prispôsobené.

7.      Každý návštevník detského ihriska je povinný riadiť sa pokynmi osôb, ktoré sú určené vykonávať dozor.

8.      Každý návštevník detského ihriska je povinný správať sa tak, aby jeho konaním alebo nekonaním nedošlo k zraneniu, ujme na zdraví alebo poškodeniu majetku na detskom ihrisku. Návštevník je plne zodpovedný za škody, ktoré vznikli jeho pričinením.

9.      Za škody vzniknuté nedodržiavaním ustanovení prevádzkového poriadku a všeobecných bezpečnostných pravidiel zodpovedá osoba porušujúca tieto pravidlá alebo jej zákonný zástupca.

10.  Každý návštevník detského ihriska je povinný v rekreačnom areáli a v jeho okolí udržovať čistotu a poriadok.

11.  S jednotlivými zariadeniami detského ihriska sa zakazuje akákoľvek manipulácia nad rámec ich funkčného určenia.

12.  Vodenie psov a iných zvierat do areálu je zakázané.

13.  Návštevníci sú povinní dodržiavať stanovený prevádzkový čas. Zdržovať sa v areáli a používať jeho vybavenie mimo vyhradených hodín je zakázané.

14.  V prípade mimoriadnej situácie kontaktujte:

-         HASIČSKÁ A ZÁCHRANNÁ SLUŽBA: 150, 112

-         ZÁCHRANNÁ SLUŽBA: 155, 112, 16 155

-         POLÍCIA: 158, 112

15.  Tento prevádzkový poriadok nadobúda účinnosť dňom jeho zverejnenia na tabuli na detskom ihrisku.

16.  Toto detské ihrisko bolo vybudované za podpory Prešovského samosprávneho kraja prostredníctvom NEFO fondu.

V Bardejove – Dlhej Lúke 1.10.2007

Mgr. Martin Šmilňák