• Novinky

  • Novinky

            • Výherná séria pokračuje!

            •  Do 3. ročníka dorazili ďalšie ceny z časopisu Rebrík, tentokrát pre Améliu Tomečkovú a Mateja Frigu, ktorý je už dvojnásobným víťazom Rebríka.

              Blahoželáme!

              Mgr. Silvia Demská

            • Prvácke didaktické hry plné zážitkov

            • Naši prváci vymenili školské lavice za zážitky v rámci didaktických hier. V Bardejove navštívili expozíciu exotických rýb a korytnačiek, kde spoznali základy starostlivosti o tieto zvieratká. V Poľsko-slovenskom dome ich inšpirovala pestrá výstava prác a v Dračej pivnici na nich dýchla tajomná atmosféra. Sladkou bodkou za vydareným dňom bola výborná zmrzlina. Didaktické hry sa vydarili na jednotku a prváci odchádzali domov plní nových vedomostí a radostných zážitkov.

              Mgr. Ivana Vagaská

            • Výlet ôsmakov

            • V dňoch 18. - 20. júna 2026 sa žiaci ôsmeho ročníka so svojim triednym učiteľom Mariánom Jurčišinom - Kukľom zúčastnili školského výletu vo Vysokých Tatrách. Žiaci mali možnosť obdivovať krásy Tatier počas výletu na Hrebienok, vodopády Studeného potoka a niektorí vystúpili aj na vrch Kriváň. Žiakom sa na výlete veľmi páčilo a odniesli si domov krásne zážitky a spomienky.

              Mgr. Marián Jurčišin Kukľa

            • Didaktické hry na Zborovskom hrade

            • Dátum konania: 25.06.2026 - 4. ročníkPraktická orientácia v teréne, odhad a meranie vzdialeností (km, m), uplatnenie medzipredmetových vzťahov (matematika, prvouka, vlastiveda, telesná výchova)Didaktické hry splnili svoj účel. Kombinácia pohybu na čerstvom vzduchu a zážitkového učenia pomohla žiakom lepšie pochopiť abstraktné pojmy ako meter a kilometer. Žiaci si odniesli nielen unavené nohy, ale najmä praktickú skúsenosť, že matematika nie je len v učebniciach, ale všade okolo nás.

              Mgr. Rastislav Zámborský

            • Pohár riaditeľky školy zostáva doma!

            • V nedeľu popoludní, 21. júna 2026, naša škola ožila športovým duchom a skvelou energiou. Uskutočnil sa u nás už 4. ročník obľúbeného volejbalového turnaja „O pohár riaditeľky CZŠ s MŠ sv. Faustíny“.

              Tento rok sme na palubovke privítal 8 nadšených družstiev z Dlhej Lúky a širokého okolia. Počas celého nedeľného popoludnia vládla fantastická, priateľská atmosféra, plná fair-play, radosti zo hry a vzájomného povzbudzovania.

              Diváci boli svedkami skvelých zápasov, no najväčšia dráma prišla na samotný záver. V napínavom a nesmierne vyrovnanom finále si sily zmerali domáci reprezentanti s hosťami zo Zborova.

              Našim domácim volejbalistom sa vôbec prvýkrát v histórii turnaja podarilo vybojovať vzácnu trofej a nechať víťazný pohár na domácej pôde! Družstvu „Gumkáči“ zo Zborova patrí obrovská pochvala za skvelý výkon a napínavý zápas až do posledného bodu.

              Veľké poďakovanie patrí pani riaditeľke, kolegom za organizáciu a podporu, všetkým zúčastneným tímom za ich športové výkony a fanúšikom, ktorí vytvorili neopakovateľnú kulisu. Prežili sme nádhernú športovú nedeľu a už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

            • Akčný deň na Alpinke

            • Dňa 19. júna sa žiaci 1., 2. a 3. ročníka vybrali na spoločný výlet. Autobusom sa dopravili do Košíc, kde ich už čakal vláčik, ktorým sa odviezli zo stanice Čermeľ na Alpinku. Už samotná jazda bola pre deti príjemným spestrením celého dňa. Po príchode si žiaci pozreli ukážku práce policajných psov, ktorá všetkých zaujala. Následne sa rozdelili do skupín a zapojili sa do pripraveného programu Akčného dňa. Navštívili desať stanovíšť, na ktorých si mohli vyskúšať rôzne aktivity, zasúťažiť si a zároveň sa naučiť mnoho nových vecí. Na chvíľu sa ocitli v úlohe rušňovodičov či policajtov a s nadšením sa zapájali do všetkých pripravených úloh. Nechýbalo ani občerstvenie v podobe mrazených pochúťok a veľký úspech mali aj cyklodreziny, ktoré deťom priniesli veľa radosti. Domov sa vrátili spokojní, plní pekných zážitkov a príjemných spomienok na vydarený deň.

              Mgr. Silvia Demská, Mgr. Valeria Kobulnická, Mgr. Ivana Vagaská

            • Výlet školského zboru

            • Ako odmenu za celoročné spievanie a usilovnú prácu sa náš školský zbor v utorok 16. júna vybral na výlet. Deň sme začali návštevou Šarišského múzea v Bardejove, kde si pre nás pripravili pútavý program s názvom Záhada čiernej nevesty. Po návšteve múzea sme sa presunuli na Poštárku do Kostola bl. Zefirína, aby sme svojím spevom doprevádzali svätú omšu. Náš výlet sme zakončili pizzou v Bardejovských Kúpeľoch.Domov sme sa vracali s množstvom krásnych zážitkov a dobrej nálady. Tento výlet bol pre nás nielen príležitosťou spievať, ale aj spoznávať nové miesta a utužovať naše priateľstvá.

              Mgr. Silvia Demská

            • Deň otcov v 1. ročníku

            • Otecko môj, si môj vzor,

              vždy pri mne stojíš ako pevný múr.

              Za úsmev, lásku, každý deň,

              ďakujem ti, môj hrdina len.

              Pri príležitosti Dňa otcov mysleli prváci aj na svojich oteckov. S láskou a radosťou pre nich pripravili malé darčeky, ktorými im chceli poďakovať za starostlivosť, pomoc a lásku.Prajeme všetkým oteckom krásny Deň otcov!

              Mgr. Ivana Vagaská

            • ROZLÚČKOVÁ OPEKAČKA PRVÁKOV, DRUHÁKOV A TRETIAKOV

            • Ďakujeme všetkým rodičom za pomoc pri organizácii a príprave rozlúčkovej opekačky. Vďaka Vašej ochote, podpore a času, ktorý ste venovali prípravám, sme spoločne vytvorili príjemné popoludnie plné dobrej nálady a pekných spomienok.Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutia

              Mgr. Valeria Kobulnická

            • Turistická vychádzka do Bardejovských Kúpeľov

            • Deti z Materskej školy triedy Motýliky sa zúčastnili turistickej vychádzky do Bardejovské Kúpele. Počas pešej chôdze obdivovali krásy okolitej prírody, pozorovali okolie a užívali si pobyt na čerstvom vzduchu.Po príchode si prezreli areál kúpeľov a oboznámili sa s jeho zaujímavosťami. Následne navštívili miestnu knižnicu, kde si prezreli detské knihy a príjemné priestory určené pre čitateľov.

              Súčasťou programu bola aj návšteva Múzeum ľudovej architektúry, kde sa deti zoznámili s tradičným spôsobom života našich predkov a prezreli si historické objekty.

              Po bohatom programe sa deti občerstvili v cukrárni a načerpali nové sily. Domov sa vracali s množstvom pekných zážitkov, nových poznatkov a dobrej nálady.Turistická vychádzka bola príjemným spojením pohybu, poznávania a spoločných zážitkov v krásnom prostredí Bardejovských Kúpeľov.

              Motyliky

            • MAKSÍK matematická súťaž pre druhákov, tretiakov a štvrtákov ZŠ

            • Ďalší ročník súťaže MAKSÍK je vo finále.

              Ďakujeme rodičom, že dali svojim deťom šancu zapojiť sa do veľkej rodiny Maksáčikov – v tomto školskom roku súťažilo až 15 477 detí, čo je zatiaľ rekordný počet.

              Hrdý titul NAJMÚDREJŠÍ MAKSÁČIK “ získali :

              - JURAJ KUKULSKÝ 2. ročník

              - FILIP JUHÁS a LUKÁŠ KOTUĽAK 4. ročník

              Titul ,, MÚDRY MAKSÁČIK “ získali:

              - Miriam Blažejčíková a Richard Štaffen 2. ročník

              - Timea Pechová 3.ročnik

              SRDEČNE BLAHOŽELÁME A RODIČOM ĎAKUJEME ZA PODPORU

              Mgr. Valeria Kobulnická

            • Piataci na výlete

            • Naša trieda absolvovala vydarený výlet do Prešova. 

              Navštívili sme Divadlo Viola, kde bol pre žiakov pripravený zážitkovo-vzdelávací program. Súčasťou boli zaujímavé aktivity, do ktorých sa všetci zapojili a vyskúšali si tak nové skúsenosti.

              Po skončení programu nasledoval rozchod v OC Novum, kde mali žiaci priestor na občerstvenie. Výlet sa niesol v príjemnej atmosfére a priniesol nám veľa pekných zážitkov.

              PaedDr. Juliána Delejová

            • Škola v prírode – Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica

            • V dňoch od 8. júna do 12. júna 2026 sme sa zúčastnili školy v prírode vo Vysokých Tatrách, konkrétne v Tatranskej Lomnici. Tento pobyt bol plný zážitkov, turistiky, zábavy aj nových poznatkov.Počas pobytu sme absolvovali viacero krásnych túr. Medzi najkrajšie patril výlet na Hrebienok, odkiaľ sa nám naskytli nádherné výhľady na tatranskú prírodu. Navštívili sme aj Štrbské pleso, ktoré nás očarilo svojou pokojnou atmosférou a krásou horského jazera.Okrem turistiky sme sa zúčastnili aj rôznych zaujímavých aktivít. Navštívili sme Múzeum TANAP-u, kde sme sa dozvedeli mnoho o prírode Tatier.

              Veľkú radosť nám urobila návšteva interaktívnych miest ako Dobrá hračka a Tricklandia, kde sme si mohli vyskúšať rôzne zábavné a kreatívne aktivity.Veľmi zaujímavým bodom programu bola aj rozhlasová hra. Každý večer bol plný zábavy – nechýbali diskotéky, kde sme si zatancovali a užili skvelú atmosféru, ani obľúbená pyžamová párty, ktorá bola plná smiechu a dobrej nálady.

              Súčasťou pobytu bolo aj vedenie denníka, do ktorého sme si zapisovali svoje zážitky a dojmy z jednotlivých dní. Nechýbal ani duchovný rozmer – zúčastnili sme sa svätej omše, ktorá bola príjemným zastavením a zamyslením sa.Škola v prírode bola pre nás nezabudnuteľným zážitkom plným dobrodružstiev, priateľstva a krásnych chvíľ v prírode.

              Na Tatry budeme ešte dlho spomínať.

              Mgr. Rastislav Zámborský

            • Výlet siedmakov

            • Výlet siedmeho ročníka sa niesol v znamení dobrodružstva, objavovania a skvelej nálady. Bol to výlet plný zážitkov, smiechu a nezabudnuteľných chvíľ. Čierny potok – Góra Parkowa – Krynica-Zdrój, Poľsko.

              Mgr. Marek Šimco

            • Výlet do Slovenského raja

            • V dňoch 31. mája až 2. júna sa žiaci 6. ročníka spolu s učiteľmi Jurčišinom a Gurom zúčastnili turistického výletu do Slovenský raj. Ako tréning pred túrou sme si dali peší presun zo stanice na chatu v rekreačnej oblasti Čingov.

              Pobyt na chate sa niesol v znamení dobrej nálady. Pripravovali sme si jedlo, opekali, hrali spoločenské hry a neplánovane aj otužovali. Postupne sme zisťovali, že sa nebojíme ani dažďa, ani upírov, ktorí sa objavili v jednej z hier a vyvolali viac smiechu než strachu.

              Pondelok preveril našu výdrž. Napriek dažďu sme zvládli približne 17-kilometrovú trasu cez Prielom Hornádu a Kláštorská roklina až na Kláštorisko, kde sme sa posilnili dobrým obedom. Hoci nám počasie veľmi neprialo, všetci trasu úspešne zvládli. Ukázalo sa, že dobrá výbava, príprava a odhodlanie dokážu viac než pár dažďových mrakov.

              Po návrate sme rozkúrili v kozube a sušili všetko, čo sa dalo. Mokré topánky a oblečenie postupne schli, zatiaľ čo nálada zostávala výborná.

              V utorok sme absolvovali kratšiu túru na Tomášovský výhľad, odkiaľ sme si užili krásne výhľady. Potom nás čakala cesta na stanicu a návrat domov.

              Výlet nám priniesol množstvo zážitkov, krásnu prírodu, veľa smiechu a dôkaz, že dobrá partia zvládne dážď, dlhé kilometre aj „stretnutie s upírmi“. Domov sme sa vrátili unavení, ale spokojní a bohatší o nové spomienky.

              Mgr. Michal Gura

            • Exkurzia v Múzeu obetí komunizmu v Košiciach

            • Dňa 5.6.2026 sa žiaci deviateho ročníka spolu s učiteľom dejepisu Mariánom Jurčišinom - Kukľom zúčastnili dejepisnej exkurzie v Múzeu obetí komunizmu v Košiciach. Prehliadka interaktívneho múzea žiakov zaujala a veľmi sa im páčila. Žiaci sa dozvedeli nové informácie o prenasledovaní počas obdobia komunistickej totality v Československu.

              Mgr. Marián Jurčišin Kukľa

            • Dejepisna exkurzia v Bardejovských Kúpeľoch

            • Dňa 29.5.2026 sa žiaci 6. ročníka zúčastnili Dejepisnej exkurzie v Bardejovských Kúpeľoch s učiteľom dejepisu Mariánom Jurčišinom - Kukľom. Okrem prehliadky skanzenu a múzea sa dozvedeli aj ďalšie zaujímavosti o histórii Bardejovských Kúpeľov. Žiaci tak strávili príjemný a užitočný čas v krásnom prostredí Bardejovských Kúpeľov.

              Mgr. Marián Jurčišin Kukľa

    • Prihlásenie