• Externé testovanie

• Testovanie 5 2022

• Testovanie 5-2022

Testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ pod názvom

Testovanie 5 2022 sa uskutoční 18. mája 2022 (streda)

na všetkých základných školách Slovenskej republiky z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra a maďarský jazyk a literatúra. Testovania sa zúčastnia žiaci 5. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím.
            Testovanie sa uskutoční v papierovej a na niektorých školách aj v elektronickej forme. T5-2019 elektronickou formou absolvujú vybraní žiaci tzv. certifikačných ZŠ, ktoré boli zapojené do projektu "Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania". Žiaci budú mať možnosť si vopred vyskúšať testy v elektronickom prostredí.