• ŠkVP

• ŠKOLSKÝ VZDELÁVACÍ PROGRAM

• Povinný obsah výchovy a vzdelávania na získanie kompetencií v základných školách vymedzujú štátne vzdelávacie programy.

V základnej škole s vyučovacím jazykom slovenským sa žiaci v školskom roku 2018/2019 vzdelávajú nasledovne:

• žiaci 1. až  4. ročníka podľa inovovaných štátnych vzdelávacích programov pre primárne vzdelávanie,
            • žiaci 5. a 8. ročníka podľa inovovaných štátnych vzdelávacích programov pre nižšie stredné vzdelávanie,
            • žiaci 9. ročníka pokračujú vo vzdelávaní podľa svojich pôvodných školských vzdelávacích programov.

Úspešným absolvovaním príslušného vzdelávacieho programu alebo jeho ucelenej časti môže žiak získať niektorý zo stupňov základného vzdelania:
            - primárne vzdelanie (ISCED 1) získa žiak úspešným absolvovaním posledného ročníka ucelenej časti vzdelávacieho programu odboru vzdelávania pre prvý stupeň základnej školy alebo ktoré získa žiak s mentálnym postihnutím absolvovaním posledného ročníka základnej školy; dokladom o získanom stupni vzdelania je vysvedčenie s doložkou,
            - nižšie stredné vzdelanie (ISCED 2) získa žiak úspešným absolvovaním posledného ročníka ucelenej časti vzdelávacieho programu odboru vzdelávania pre druhý stupeň základnej školy; dokladom o získanom stupni vzdelania je vysvedčenie s doložkou.

ŠKD

SKOLSKY_VZDELaVACI_PROGRAM_SKD(1).pdf