• Milión detí sa modlí ruženec

• Dnes o 9:00 hod sme sa  pripojí k takmer 70 krajinám, kde sa deti zjednotia v modlitbe za pokoj a jednotu vo svete, v ktorom je viac ako 40 krajín sužovaných prebiehajúcim ozbrojeným konfliktom.

Cieľom iniciatívy je povzbudiť deti k tomu, aby svojimi vlastnými dostupnými prostriedkami – predovšetkým modlitbou – bojovali za pokoj ľudského srdca a mier vo svojich mestách a krajinách.

Do galérie Milión detí sa modlí ruženec boli pridané fotografie.

• Prváci v knižnici!

• Dňa 27.10.2017   naši malí prváci navštívili Okresnú knižnicu Dávida Gutgesela v Bardejove. Cieľom návštevy bol zápis našich prvákov za čitateľa knižnice. Ak sa chceli stať členmi knižnice museli splniť niekoľko úloh zo sveta rozprávok, ktoré za pomoci pani knihovníčky hravo zvládli.  V závere boli odmenení medailou čitateľa a  čitateľským preukazom, ktorý ich oprávňuje vyberať si knihy v knižnici bezplatne celý rok. Ostáva  už len naučiť sa všetky písmenká. Tak smelo do toho!

Do galérie Prváci v knižnici! boli pridané fotografie.

• Mesiac úcty k starším

• Ako každý rok v tomto čase si žiaci našej školy slová starký, starká, dedko, babka opakujú častejšie ako inokedy. Deťom vštepujeme lásku, úctu a vďačnosť k starkým za to, že ich majú, že sa o nich starajú... Poďakovaním svojím starkým bolo vystúpenie našich žiakov 1. – 4. ročníka, ktoré sa uskutočnilo dňa 19.10.2017 v školskej jedálni. Vystúpenie bolo plné hudby, tanca, básní venovaných naším babičkám a dedkom. Nechýbala dobrá nálada a vtipné momenty, ktorými deti vyčarili úsmev na nejednej tvári. Diváci vyjadrili svoju radosť a vďaku úprimným potleskom a na konci nechýbal ani darček, ktorý si pre svojich starkých žiaci spolu so svojimi učiteľmi pripravili na hodinách výtvarnej výchovy.

Do galérie Mesiac úcty k starším boli pridané fotografie.

• 29.9.2017 Svetový deň srdca

•     Čo robíš pre svoje srdce?

29. september patrí jednému z najdôležitejších orgánov nášho tela. Svetový deň srdca sme si spoločne pripomenuli aj my v škole. Počas týždňa prebiehala príprava nástenky, ktorá bola venovaná práve tomuto dňu. Žiačky 5. ročníka usilovne hľadali a spracovávali informácie, ktoré poskytli základné informácie o tom, ako prispievať k zdravému fungovaniu srdca. V piatok sme sa symbolicky obliekli do červených tričiek a spoločne sme vytvorili tzv. srdce školy. Už je len na nás, aby bolo zdravé.

29.9.2017 Svetový deň srdca  - Obrázok 1

Do galérie Deň srdca boli pridané fotografie.