• Knižný Superman - vyhodnotenie jarného kola

• Do prvého kola školskej čitateľskej súťaže Knižný Superman sa zapojilo 31 žiakov našej školy z prvého aj druhého stupňa. Prečítali spolu viac ako 100 kníh. Vo štvrtok 22. júna 2017 sme výsledky slávnostne vyhlásili v Čitárni a ocenili sme najusilovnejších čitateľov.

Za 1. stupeň:

1. miesto - Klaudia Švirková a Laura Jurčišinová-Kukľová (4.A)

2. miesto - Sabinka Kotuľáková (4.A)

3. miesto Lujza Jurčišinová-Kukľová (2.A)

Za 2. stupeň:

1. miesto - Sára Eliašová (5.A)

2. miesto - Gabika Lenartová (5.A)

3. miesto - František Gura a Eliška Hudáková (5.A)

Zároveň sme vyhlásili letné kolo súťaže. Čitatelia zo všetkých ročníkov môžu odovzdať vyplnené formuláre do konca septembra.

Formulár na stiahnutie je TU.Po vyhlásení výsledkov si najlepší čitatelia ešte zmerali sily vo vedomostnom kvíze.

Čitáreň bude na vypožičanie kníh otvorená aj počas leta v určených dňoch. Presné dátumy oznámime do konca školského roka.

Do galérie Knižný SUPERMÁN boli pridané fotografie.

Juliana Delejová a Veronika Poklembová

• Výtvarná súťaž „Čarovné jablko“

• Výtvarná súťaž „Čarovné jablko“ - Obrázok 1 Žiačka 4.ročníka Sabinka Kotuľáková vo výtvarnej súťaži „Čarovné jablko“, ktorú usporiadala Súkromná ZUŠ pod Vinbargom získala krásne 1.miesto. Tohto roku sa uskutočnil už 9.ročník tejto obľúbenej výtvarnej súťaže. Blahoželáme!

• MATEMATIKA HROU

• MAXÍK je celoslovenská  matematická súťaž pre žiakov 2. – 4. ročníka, kde rôznorodé matematické  úlohy sú zakomponované do príbehov  a ilustrované obrázkami. Súťaž prebiehala počas celého školského roka v 5. kolách.

Prihlásení žiaci, s finančnou podporou rodičov, si mohli aj takouto hravou formou  zasúťažiť  a riešiť zaujímavé úlohy.

Ako sa darilo?

Žiaci,  ktorí statočne bojovali, prejavili svoju šikovnosť, ale nepodarilo sa im zaradiť medzi 30% najúspešnejších, získali diplom s titulom „múdry Maksáčik":

- Mizerák Lukáš,  Štaffen Jakub, Skurka Matúš – 2. ročník

- Jagelek Tomáš, Kukľa Peter – 3.ročník

V súťaži sa najviac  darilo a počtom získaných bodov sa zaradil medzi 30 % najúspešnejších riešiteľov, dostal diplom s titulom najmúdrejší Maksáčik" a darček:

- Feckanin Maximilián

Blahoželáme!

Do galérie MATEMATIKA HROU boli pridané fotografie.

Mgr. Valeria KOBULNICKÁ

• Červený kríž

• Dňa 30.5. sa naše žiačky 5. až 7. ročníka (Viktorka Nogová - kapitánka, Ninka Čobejová, Betka Jurčišinová, Frederika Špaková a Radka Hoľpitová) zúčastnili súťaže, ktorú organizoval Červený kríž. Súťažiaci boli skúšaní zo znalostí o poskytovaní prvej pomoci, BDK a histórie ČK. Z celkového počtu 340 bodov, dievčatá získali skvelých 334 bodov!

Do galérie Červený kríž boli pridané fotografie.

• Piataci a šiestaci v divadle

• Posledný májový deň sa žiaci 5. a 6. ročníka obohatili o kultúrny zážitok. Navštívili sme Divadlo Jonáša Záborského v Prešove a pozreli si pekné predstavenie.

Piataci a šiestaci v divadle - Obrázok 1

PaedDr. jULIÁNA DELEJOVÁ