• Novinky

      • Chlapci vo finále majstrovstiev okresu!

      •  

       Naši chlapci skončili na druhom mieste  okresného kola v malom futbale starších žiakov.

       Napriek skvelému výkonu podľahli vo finále chlapcom futbalovej triedy  Zš Bartolomeja Krpelca  1:0.

       Mgr. MAREK ŠIMCO

       Chlapci vo finále majstrovstiev okresu! - Obrázok 1

     • Mimi a Líza v Čitárni
      • Mimi a Líza v Čitárni

      • V pondelok poobede sme sa stretli na prvej spoločnej akcii v Čitárni. 

       Na Popoludnie s Mimi a Lízou prišli žiaci z prvého aj druhého stupňa. Súťažili spolu v tímoch, zoznámili sa s príbehom Mimi a Lízy z knihy aj z kreslenej rozprávky. Vyskúšali si, aké to je rozoznávať zvuky a pohybovať sa, keď nevidíme.

       Zažili sme spolu veľa zábavy a tešíme sa na ďalšiu spoločnú akciu v júni.

       Za pomoc počas tejto akcie špeciálne ďakujeme žiačkám zo 7.A:  Kláre, Frederike, Terezke a Viktorke.

       Do galérie Mimi a Líza v Čitárniˇ boli pridané fotografie.

       PaedDr. Juliana DELEJOVÁ, Ing. Veronika POKLEMBOVÁ, PhD.

        

     • Pieseň pre sv. Otca
      • Pieseň pre sv. Otca

      • V stredu 17. mája sa tri žiačky našej školy – A. Jurčišinová, L. Čechová a Kristína Homzová zúčastnili speváckej súťaže „ Pieseň pre sv. Otca “ v Stropkove. Ide o už 22. ročník tejto súťaže, čo potvrdzuje aj kvalita zúčastnených spevákov i vynikajúco zvládnutá organizačná stránka. Súťaž začala sv. omšou, ktorú slúžil otec biskup Mons. Marek Forgáč spolu s naším bývalým p. kaplánom Radom Bačom.  V silnej konkurencii sa naše speváčky umiestnili v striebornom pásme, čo znamená, že sa určite nestratili, aj keď očakávania boli možno väčšie. Nič to však nemení na fakte, že tento deň bol veľkou a užitočnou skúsenosťou pre všetkých súťažiacich. Tejto speváckej súťaže sa pôvodne mala zúčastniť aj Lujzka Jurčišinová – Kukľová (2.roč.), ktorá sa však kvôli termínu konania súťaže rozhodla pre prehliadku určenú pre interpretov ľudových piesní    „Slávik 2017“, kde sa v takisto silnej konkurencii nestratila. Pán Boh zaplať všetkým, ktorí takéto prehliadky organizujú, za možnosť rozvíjať talenty našich detí.

       Do galérie Pieseň pre sv. Otca boli pridané fotografie.

       Mgr. Martin DEMSKÝ a Mgr. S. DEMASKÁ

     • MATEMATICKÝ KLOKAN
      • MATEMATICKÝ KLOKAN

      •     Aj žiaci našej školy sa  zúčastnili najväčšej matematickej súťaže, ktorá prebieha  na celom svete.   Súťaž vznikla v roku  1991 vo Francúzsku. Združuje už viac ako 60 krajín z Európy, Ázie, Ameriky, a dokonca aj z Afriky.

       V rámci celoslovenských výsledkov spomedzi 63 696 žiakov  súťažiacich na Slovensku v tomto školskom roku aj naši žiaci získali pekné umiestnenia v rámci svojej kategórie.

       Súťažiť už mohli aj prváci v kategórii Klokanko 1.

       Z našej školy sa zapojili títo žiaci:

       Klokanko 1: Adam Pavluvčík, Patrícia Čičlová, Peter Hažlinský, Veronika Mačková, Jakub Lenk

       Klokanko 2:  Tereza Hanuliaková, Margaréta Lenková, Lukáš Mizerák, Lukáš Blaňár

       Klokanko 3:  Petre Kukľa

       Klokanko 4:  Laura Jurčišinová – Kukľová, Kristán Zubaj

       Školák 6:  Ema Krupová

       • Úspešnými riešiteľmi sa stali Lujza Jurčišinová – Kukľová v kategórii Klokanko 2
       • Tamara Choborová a Alžbeta Jurčišinová v kategórii Školák 5
       • Viktória Nogová v kategórii Školák 6
       • Cenu ŠKOLSKÝ ŠAMPIÓN –najúspešnejší riešiteľ  na škole získala Alžbeta Jurčišinová v kategórii Školák 5

       Ďakujeme všetkým zúčastneným, ďakujeme  rodičom za podporu a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme!

       Do galérie Matematický klokan boli pridané fotografie.

       Mgr. Valeria KOBULNICKÁ

     • Škola v prírode Tatranská Lomnica
      • Škola v prírode Tatranská Lomnica

      • Týždeň od 15. do 19. mája 2017 bol pre žiakov štvrtého ročníka výnimočný. Spolu s pani učiteľkou sa zúčastnili Školy v prírode v Tatranskej Lomnici.  Miestom pobytu bol penzión Zora.

       A ako nám bolo?

       Počas piatich dní sme spoznávali krásy Vysokých Tatier. Počasie bolo fantastické, a preto sme absolvovali všetky aktivity, ktoré sme si naplánovali.

       Prvý deň  sme si obzreli prostredie Tatranskej Lomnice a absolvovali sme náučný chodník Pramenisko, ktoré bolo pre svoju výnimočnosť vyhlásené za národnú prírodnú rezerváciu. V utorok naším cieľom bolo múzeum TANAP , kde sme sa  oboznámili s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Po prehliadke sme sa presunuli  do SKI múzea, kde nás sprievodca oboznámil s históriou vzniku a vývoja tatranských zimných športov. V popoludňajších hodinách sme sa zrelaxovali  vo wellnes centre AQUA RELAX v hoteli Sorea  Titris. V stredu sme navštívili najznámejšie a najnavštevovanejšie pleso v prekrásnej vysokohorskej krajine – Štrbské pleso a športový areál FIS, kde na nás čakal ešte zvyšok snehu, ktorý sme aktívne využili na pravú májovú guľovačku. Vo štvrtok naším cieľom bola túra na HREBIENOK, ktorú sme bez problémov všetci zvládli. Po oddychu sme sa presunuli k Bilíkovej chate a ďalej k Vodopádom Studeného potoka.  V Starom Smokovci sme neobišli známu galériu trick-artu a optických ilúzií TRICKLANDIU. V piatok sme si prezreli Expozíciu Tatranskej prírody v Botanickej záhrade, ktorá sa rozprestiera na ploche 3,2 hektára a návštevníkom ponúka vyše 270 druhov tatranských rastlín.

       Počas piatich dní sme sa Školou v prírode snažili umožniť žiakom zotaviť sa, upevniť si zdravie, rozvíjať telesnú zdatnosť, získať nové vedomosti aktívnym a zážitkovým učením priamo v prírode, rozšíriť teoretické poznatky z vyučovania o praktické skúsenosti  a v neposlednej miere prežiť pekné chvíle v kruhu spolužiakov a tým upevniť žiacky kolektív.

        Domov sme sa vrátili s nezabudnuteľnými zážitkami, ktoré sme spolu strávili v tatranskej prírode a na ktoré budeme s radosťou ešte dlho spomínať.

       Do galérie Škola v prírode boli pridané fotografie.

       Mgr. Ivana VAGASKÁ

     • Workshop o hudbe
      • Workshop o hudbe

      • V utorok 9.5.2017 sa na našej škole popri programe Dňa Zeme udiala aj iná veľmi zaujimavá akcia - navštívili nás Ivan Šiller a Tomáš Boroš, hudobníci a pedagógovia z Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

       Pre druhákov, tretiakov a štvrtákov pripravili workshop o hudbe. Žiaci skúšali hrať nielen na hudobných nástrojoch, ale aj pomocou rúk, nôh a celého tela. Zahrali im aj rozprávku o tónoch a vysvetlili, aké dôležité je v hudbe ticho. A všetci sa veľmi dobre bavili.

       Ďakujeme za návštevu a príjemne strávený spoločný čas s hudbou!

       Do galérie Workshop o hudbe boli pridané fotografie.

       Ing. Veronika POKLEMBOVÁ, PhD.

     • Deň Matiek
      • Deň Matiek

      • Čo všetko deťom k šťastiu treba?

       Slnko a modrý kúsok neba,

       piesok a v izbe s hračkami,

       dva veľké bozky od mamy.

       Aj tieto slová známej piesne zazneli 11. mája 2017 v školskej jedálni našej školy pri príležitosti sviatku- Dňa matiek. Žiaci pod vedením učiteľov s láskou uvili pre mamičky veľkú kyticu z básní, piesní, tancov a scénok, aby sa im poďakovali za lásku, starostlivosť a trpezlivosť, ktorú im každodenne preukazujú.  Radosť aj dojatie bolo vidieť v tvárach všetkých, o čom svedčila nejedna vypadnutá slzička, ale aj veľký potlesk. Nechýbal ani vlastnoručne vyrobený darček, ktorý na záver   odovzdali svojim mamkám.

       Do galérie Deň Matiek boli pridané fotografie.

       Mgr. Ivana VAGASKÁ, Mgr. Marián JURČIŠIN KUKĽA

     • Návšteva v divadle
      • Návšteva v divadle

      • Dňa 05.05.2017 sa žiaci prvého až štvrtého ročníka spoločne so svojimi učiteľmi zúčastnili divadelného predstavenia „Neobyčajné dobrodružstvá malého Buratina“ v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Rozprávka s pesničkami o zmúdrení malého nezbedníka, ktorý mal veľký sen sa žiakom páčila a z Prešova sme sa vracali šťastní a bohatší o kultúrny zážitok.

       Do galérie Návšteva v divadle boli pridané fotografie.

      • ZBER PAPIERA a čistenie našej obce

      • Aj tento rok sa cela škola zapojila do zZBER PAPIERA a čistenie našej obceberu papiera. Spoločne sa tak učíme recyklovať a chrániť našu zem. Vďaka naším žiakom a ich rodičom sme 9. mája 2017 spoločne vyzberali približne 8 ton papiera.

       V tento deň sa zároveň žiaci zapojili do čistenia našej obce. Žiaci jednotlivých tried si rozdelili ulice a vyčistili ich od odpadkov.

       Výsledky zberu papiera:

       Poradie

       Ročník

       Spolu kg

       Priemer na jedného žiaka

       I.stupeň

       1. miesto

       4. ročník

       1948 kg

       102 kg

       1. miesto

       2.ročník

       929 kg

       71 kg

       1. miesto

       1.ročník

       578 kg

       34 kg

       II. stupeň

       1. miesto

       5. ročník

       1195 kg

       92 kg

       1. miesto

       7. ročník

       1162 kg

       68 kg

       1. miesto

       6. ročník

       949 kg

       56 kg

        

       Ďakujeme všetkým žiakom, rodičom, pedagógom, priateľom školy a všetkým, ktorí sa do zberu zapojili.

     • RECYKLOHRY
      • RECYKLOHRY

      • Drahí žiaci, naša škola sa zapojila do ekologického programu na zber použitých atramentových cartridgov a laserových tonerov z tlačiarní. Zberný box pre recykláciu je umiestnený v ekologickom kútiku našej školy. Myslite ekologicky a prineste použité cartridge a tonery do našej školy. Nevhadzujte ich prosím do komunálneho odpadu.

       Projekt je určený všetkým MŠ, ZŠ aj SŠ na Slovensku a účasť v ňom je celkom bezplatná. Zdarma je aj dodanie zberných nádob na vyslúžilé drobné elektrozariadenia a na použité batérie a tiež následný odvoz po ich naplnení.

       RECYKLOHRY rozvíjajú vzťah detí k životnému prostrediu formou tematických hier, praktických činností, kvízov a menších projektov, ale tiež osobné skúsenosti detí pri zbere vyslúžilého drobného elektrozariadenia a použitých batérii. Za plnenie úloh a zber získavajú školy body, ktoré si potom môžu v internetovom katalógu vymeniť za rôzne odmeny charakteru výtvarných či športových potrieb, hier, školských pomôcok, alebo tiež vstupeniek do divadiel, kín a zoo.

       http://www.recyklohry.sk