• Súťaž Milk-agro

•

Náš školský zbor už každoročne prispieva svojou piesňou do známej východoslovenskej súťaže MILK-AGRO. Aj tentoraz sa nám podarilo prebojovať do výhernej päťky, čím sme získali výhru 200 eur pre našu školu. Veľká vďaka patrí všetkým zboristom, ktorí na piesni vytrvalo pracovali, a tiež pánovi učiteľovi Vladimírovi Tkáčovi a jeho bratovi, ktorí sa ochotne postarali o hudobný podklad.

alebo

Na známosť sa všetkým dáva, že sa súťaž odohrala

a z MILK-AGRA škola naša, 200 eur si, ver, odnáša!

V prvej päťke ocitol sa najslávnejší školský zbor,

Vladimír Tkáč s radosťou mu kus muziky poskytol!

Spevákom a hudobníkom veľká vďaka patrí,

o rok sa zas nacvičíme, prespievame Tatry!

O úspechu našom toľko napísať my chceme,

ďakujeme Bohu, že tak spievať vieme!

Súťaž Milk-agro - Obrázok 1 mixdown_sabi.mp3

Mgr. Silvia DEMSKÁ

• Účesy

• Dňa 08.04.2016 sa žiačky našej školy zúčastnili súťaže „Účesy, účesy...“, ktorú organizovala Súkromná stredná odborná škola v Bardejove. Žiačky Sára Eliášová, Alžbeta Jurčišinová( 4. ročník) a Nina Čobejová, Natália Jurčišinová ( 5.ročník) pripravovali účes na tému Princezná na bále, Sabína Balaščáková, Viktória Židziková a Lea Čechová( 7. ročník) pripravovali trendový účes a líčenie na diskotéku. Žiačky sa svojich tém zhostili veľmi dobre a za svoje výkony získali Certifikát.

Do galérie Účesy boli pridané fotografie.

Mgr. Ivana VAGASKA

• Halové majstrovstvá okresu v atletike

• Dňa 07.04.2016

Halové majstrovstvá v atletike 2. ročník

Filip Bachuľák   -   3. miesto        beh 30 m

Eliška Šteffanková - cena fair play  beh 200m  za pomoc pri páde inej súťažiacej.

Do galérie Halove majstrovstva okresu v atletike boli pridané fotografie.

Mgr. Rastislav ZÁMBORSKÝ

• Návšteva z Kanady

• Žiaci Cirkevnej základnej školy sv. Faustíny v Dlhej Lúke mali minulý týždeň špeciálnu návštevu – lektora pochádzajúceho z provincie Quebec v Kanade. Strávil s nimi dva dni a výrazne obohatil vyučovanie Anglického jazyka na našej škole.

Prvý deň poslúžil hlavne na vzájomné spoznanie sa no neostalo len pri tom. Daniel Feberge priblížil žiakom život v Quebecu, v krajine ktorá je prirodzene dvojjazyčná, no nevynechal ani vlastné skúsenosti z ciest po svete i z vyučovania Anglického jazyka. Druhý deň sa venoval zlepšeniu jazykových zručností u žiakov zábavnou formou vo veľmi uvoľnenom, priateľskom prostredí. V našej škole veríme, že stretnutia s lektormi, ktorých často pozývame na vyučovanie anglického jazyka u žiakov posilní ich kladný vzťah k cudziemu jazyku ako takému.  Toto stretnutie nebolo prvé a pevne veríme, že ani posledné.

Do galérie Návšteva z Kanady boli pridané fotografie.

Mgr. Martin DEMSKÝ

• Okresná súťaž Detskej ľudovej hudby

• Dňa 3.4.2016 sa o 14:30 hod. v HOS v Bardejove uskutočnila Okresná súťaž Detskej ľudovej hudby, na ktorej sa zúčastnila aj naša Lujza Jurčišinová-Kukľová, žiačka 1. ročníka. Lujzka zaspievala ľudovú pieseň "Ej, kročkom koňu, kročkom", pri ktorej ju na akordeóne sprevádzal Michal Germuška. Okrem folklóru, v podaní sólistov a súborov základných škôl, sa uskutočnil aj seminár pre pedagógov a vyhodnotenie, z ktorého si Lujzka odniesla strieborné pásmo. Srdečne jej blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

Mgr. Silvia DEMSKÁ

Okresná súťaž Detskej ľudovej hudby - Obrázok 1

• Marec mesiac knihy

• Marec mesiac knihy dňa 25.03.2016. Kreslenie počúvanej rozprávky.

Do galérie Marec mesiac knihy boli pridané fotografie.